Americké záhady - muž který šokoval Alberta Einsteina

13. 11. 2014 6:55:56
"Opravdový znak inteligence není vzdělání, ale představivost. Dnes každý zná jméno Einstein, za sto let každý možná bude znát jméno Edward Leedskalnin. Musíme se učit z minulosti a doufat v budoucnost. Nejdůležitější je nepřestat klást otázky."(Albert Einstein)

Génius, jako z doby faraonů?

Jak je možné, aby malý (160 cm) a nemocný muž, vážící sotva 50 kg - používající jednoduché nástroje - vystavěl sám strukturu o hmotnosti 3 milionů liber? Kterak je možné přemístovat kamenné bloky vážící až 30 tun a sestavit je s přesností desetin milimetru? Nikdo to do dnešního dne neví.

E. Leedskalnin

images?q=tbn:ANd9GcSPAKk18aTgQ74-EEEfl-y

Říká se tomu "Osmý div světa" - a jmenuje se to Coral Castle. Den co den tento zázrak obdivují turisté v Homestead na Floridě. Postavil jej jeden z nejzáhadnějších mužů, který kdy existoval.

Edward Leedskalnin, skromný a nenáročný emigrant z Litvy měl pouze základní čtyřleté vzdělání. Byl to však génius, který experimentoval s elektromagnetismem a pokorně přiznával - že asi objevil tajemství stavitelů pyramid ve starodávném Egyptě. Když mu bylo 26 let, zasnoubil se a měl se oženit. Den před svatbou si to však nevěsta rozmyslila. Ed se rozhodl emigrovat do Ameriky a po příjezdu pracoval v táborech dřevorubců v Kalifornii, Texasu a Kanadě. Onemocněl tuberkulozou a tak se přestěhoval do teplého podnebí na Floridě. Tam potom celých 20 let v tajnosti stavěl monumentální strukturu, které říkal "Rock Gate Park".

Pracoval zásadně pouze v noci a postupně na pozemek dopravil a opracoval 997,903 kg kamenných bloků a sestavil do toho, čemu se nyní říká "Coral Castle". I když byl plachý člověk, otevřel svoji stavbu veřejnosti k prohlídce, za kterou účtoval 10 centů. Do té ceny byly započítány i vařené párky, jenž rád hostům servíroval. Jedno však odmítal - vysvětlit jak dokázal sám přemistovat a sestavovat několikatunové kamenné bloky bez strojů či pomoci jiných. Pouze se záhadným úsměvem říkal:"Naučil jsem se zákonům váhy a leverage a znám tajemství těch, kteří postavili pyramidy ...(Když se podíváte dovnitř Královské hrobky ve Velké pyramidě, najdete stejné postavení kamenů. Podle všeho chtěl Ed tímto postavením kamenů sdělit následující: Když se podíváte na Královskou hrobku a na můj kámen, zjistíte, že já znám tajemství Velké pyramidy).

Mnozí se domnívají, že Leedskalnin narazil na něco ve svých experimentech s elektrickou energií a magnetismem. Vycházejí z jeho čtyř příruček ve kterých uvadí několik jednoduchých pokusů. Jeho teorie vyvrací standartní model elektromagnetismu. Uvádí, že kov sám o sobě není magnet, ale že "opravdové magnety" se v kovu pohybují. Popisuje je jako individuální "severní a jižní magnety" - menší než atom. Tvrdil, že vědci hledají odpovědi na špatných místech a jako příklad hovořil o tom: "... že magnety jsou v podstatě nezničitelné. Tělo, nebo dřevo můžeme spálit. Zničíme je, ale nedokážeme zničit magnety, které je původně držely pohromadě. Když vyrobíme baterii s mědí pro kladný terminál a kusem masa pro negatívní terminál - získáme víc "magnetů - než když místo masa použijeme bramboru."

images?q=tbn:ANd9GcQSOoj0akpHjJopaxn3Cp_ images?q=tbn:ANd9GcRpS17Q4pOvMzY0ZS6fVb0

Mezi nejbizarnější výtvory na Edwardově zahradě patří fontána vážící 18 tun, která představuje fáze Měsíce, nebo houpací křeslo o váze 10 tun! Neřešitelnou hádankou je proto stále jeho technika stavby. Pokud Edward nedokázal levitovat, nebo mu v práci nepomáhali mimozemšťané, jsou tu ještě jiné možnosti, jak to celé mohl dokázat. Na jeho zahradě je totiž nalezen magnetický generátor. Edward prý přitom věří, že všechny předměty mají magnetické vlastnosti.

Pokud je ovineme měděným drátem a vyšleme směrem k nim patřičné vysokofrekvenční vlny, lze jimi údajně pohybovat, jako by byly z papíru! Přišel snad Edward na to, jak zrušit gravitaci? Další stroj, jenž je zde prý spatřen, má vypadat jako jeřáb. Na jeho vrcholu je zaznamenána malá krabička a právě ta je podle mnohých klíčem k záhadě. Její obsah však svět neodhalí.

Edward Leedskalnin byl člověk obestřený tajemstvím. Nikdy nepracoval, když byl někdo přítomen. Přesto koluje legenda, že jednou skupinka dětí tajně proklouzla na jeho pozemek a z úkrytu pozorovala - jak některé kameny pohybovaly sami od sebe a dokonce i "plavaly ve vzduchu" jako balony.

9 tun vážící kamenné dveře, které šokují dnešní inženýry s laserem a počítači.

ccgate.jpg


Některé zázraky v Coral Castle:

Vztyčený obelisk vážící 30 tun (dvojnásobek váhy největšího kamenného bloku v egyptských pyramidách).

Houpací židle vážící 3 tuny, kterou rozhoupáte dotekem prstu.

Stůl ve tvaru srdce, vážicí 5,000 liber

Kamenný teleskop, vážicí 30 tun, vysoký 25 feet a přesně nasměrovaný na Severní hvězdu.

Kamenné dveře, vážící 9 tun - v nich je vyvrtána díra, přesně synchronizovaná s centrem bloku. Použil jednoduchou tyč ze starého auta k instalaci dveří. Jsou tak perfektně balancované, že je může jedním prstem pohybovat pětileté dítě. Dnešní inženýři, používající laser a počítačovou technologii měli horké chvíle, aby něco takového duplikovali.

Click image for larger version  Name: leedskalnin3.jpg Views: 391 Size: 26.7 KB ID: 17494

Pokus o rekonstrukci skic E. Leedskalnina

Edward Leedskalnin zemřel v roce 1951 ve věku 64 let. Nikdo nikdy jeho tajemství neodhalil. Pro lovce záhad zanechal pouze jednu stopu. V záhlaví jeho postele byla přišroubována mosazná tabulka, kde je vyryto: "THE SECRET TO THE UNIVERSE IS 7129 / 6105195"

Diskuse bez cenzury, jakékoli cenzury, ZDE

Se svolením autora: Simon Achenbach (InfoPress, New York)

Autor: Jan Sarka | čtvrtek 13.11.2014 6:55 | karma článku: 19.65 | přečteno: 1325x

Další články blogera

Jan Sarka

Chci vegetariánskou stravu do všech restaurací a hospod!

Když tedy prošel ten protikuřácký zákon, který se opírá o to, že zdraví návštěvníka hospody je důležitější než svoboda podnikání, chci aby bylo prosazeno zákonem, že se bude moci ve veřejných hospodách a restauracích vařit ....

9.12.2016 v 14:04 | Karma článku: 33.97 | Přečteno: 997 | Diskuse

Jan Sarka

Kouřím, kouříš, kouříme.....

Tenhle text jsem napsal před třemi lety........ A zase tu máme jednoho dobrého člověka, kterému záleží na mém zdraví tak moc, že chce zakázat kouření v restauracích. Tím hodným člověkem je Jan Korytář, který vede do voleb uskupení

9.12.2016 v 13:02 | Karma článku: 30.09 | Přečteno: 867 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Smteční řeč o pěstování jabloní, ohlédnutí za hořící pochodní

Odprodám tu část smutného příběhu, jehož jsem byla malou součástí. Dvěma lidem z mého okolí odešel ze světa dobrovolně syn. Na den, kdy se to stalo, nikdy nezapomenu, na smuteční řeč, o níž půjde, také ne. Cosi k Janu Palachovi.

20.1.2019 v 13:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 52 | Diskuse

David Dvořák

V roce 1989 chtěl Západ naše trhy ... a ne nám pomoci.

Máme západní ceny, východní platy, jsme potravinové smetiště – protože nám ten šunt prý chutná a za vodu, která nám tady naprší, platíme povětšinou Francouzům. Zapomněl jsem na něco z našich úspěchů?

20.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 27.38 | Přečteno: 469 | Diskuse

Libuše Palková

Bludiště

Dovedla jsem svou skupinku turistů k pokladně do bludiště na Petříně, koupila lístky ale dovnitř jsme s nimi nešla. Slíbila jsem jim, že na ně počkám venku a dám si zatím kafe. Cítila jsem že si potřebuju od lidí trochu odpočinout

20.1.2019 v 12:52 | Karma článku: 10.61 | Přečteno: 348 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Malorážka CZ 457 – potomek slavného rodu

Prapředkem modelové řady 457 vyráběné českou Zbrojovkou není nic jiného než slavná puška ZKM 451. Nové modely CZ 457 by jistě rády navázaly na úspěchy předchozích sérií a zatím k tomu mají všechny předpoklady.

20.1.2019 v 11:34 | Karma článku: 11.82 | Přečteno: 411 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele - můj velký coming out

Jak vlastně bych měl psát svůj deník? Určitě by to měl být záznam toho, co mi bezprostředně prochází hlavou, bez větší korekce, v opačném případě to bude vyumělkované.

20.1.2019 v 8:35 | Karma článku: 6.38 | Přečteno: 168 | Diskuse
Počet článků 127 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1394

kluk z Pardubic žijící ve spojených státech,který nezapomněl odkud pochází... bez-cenzury.com

Najdete na iDNES.cz