Pátek 21. února 2020, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 21. února 2020 Lenka

Americké záhady - muž který šokoval Alberta Einsteina

13. 11. 2014 6:55:56
"Opravdový znak inteligence není vzdělání, ale představivost. Dnes každý zná jméno Einstein, za sto let každý možná bude znát jméno Edward Leedskalnin. Musíme se učit z minulosti a doufat v budoucnost. Nejdůležitější je nepřestat klást otázky."(Albert Einstein)

Génius, jako z doby faraonů?

Jak je možné, aby malý (160 cm) a nemocný muž, vážící sotva 50 kg - používající jednoduché nástroje - vystavěl sám strukturu o hmotnosti 3 milionů liber? Kterak je možné přemístovat kamenné bloky vážící až 30 tun a sestavit je s přesností desetin milimetru? Nikdo to do dnešního dne neví.

E. Leedskalnin

images?q=tbn:ANd9GcSPAKk18aTgQ74-EEEfl-y

Říká se tomu "Osmý div světa" - a jmenuje se to Coral Castle. Den co den tento zázrak obdivují turisté v Homestead na Floridě. Postavil jej jeden z nejzáhadnějších mužů, který kdy existoval.

Edward Leedskalnin, skromný a nenáročný emigrant z Litvy měl pouze základní čtyřleté vzdělání. Byl to však génius, který experimentoval s elektromagnetismem a pokorně přiznával - že asi objevil tajemství stavitelů pyramid ve starodávném Egyptě. Když mu bylo 26 let, zasnoubil se a měl se oženit. Den před svatbou si to však nevěsta rozmyslila. Ed se rozhodl emigrovat do Ameriky a po příjezdu pracoval v táborech dřevorubců v Kalifornii, Texasu a Kanadě. Onemocněl tuberkulozou a tak se přestěhoval do teplého podnebí na Floridě. Tam potom celých 20 let v tajnosti stavěl monumentální strukturu, které říkal "Rock Gate Park".

Pracoval zásadně pouze v noci a postupně na pozemek dopravil a opracoval 997,903 kg kamenných bloků a sestavil do toho, čemu se nyní říká "Coral Castle". I když byl plachý člověk, otevřel svoji stavbu veřejnosti k prohlídce, za kterou účtoval 10 centů. Do té ceny byly započítány i vařené párky, jenž rád hostům servíroval. Jedno však odmítal - vysvětlit jak dokázal sám přemistovat a sestavovat několikatunové kamenné bloky bez strojů či pomoci jiných. Pouze se záhadným úsměvem říkal:"Naučil jsem se zákonům váhy a leverage a znám tajemství těch, kteří postavili pyramidy ...(Když se podíváte dovnitř Královské hrobky ve Velké pyramidě, najdete stejné postavení kamenů. Podle všeho chtěl Ed tímto postavením kamenů sdělit následující: Když se podíváte na Královskou hrobku a na můj kámen, zjistíte, že já znám tajemství Velké pyramidy).

Mnozí se domnívají, že Leedskalnin narazil na něco ve svých experimentech s elektrickou energií a magnetismem. Vycházejí z jeho čtyř příruček ve kterých uvadí několik jednoduchých pokusů. Jeho teorie vyvrací standartní model elektromagnetismu. Uvádí, že kov sám o sobě není magnet, ale že "opravdové magnety" se v kovu pohybují. Popisuje je jako individuální "severní a jižní magnety" - menší než atom. Tvrdil, že vědci hledají odpovědi na špatných místech a jako příklad hovořil o tom: "... že magnety jsou v podstatě nezničitelné. Tělo, nebo dřevo můžeme spálit. Zničíme je, ale nedokážeme zničit magnety, které je původně držely pohromadě. Když vyrobíme baterii s mědí pro kladný terminál a kusem masa pro negatívní terminál - získáme víc "magnetů - než když místo masa použijeme bramboru."

images?q=tbn:ANd9GcQSOoj0akpHjJopaxn3Cp_ images?q=tbn:ANd9GcRpS17Q4pOvMzY0ZS6fVb0

Mezi nejbizarnější výtvory na Edwardově zahradě patří fontána vážící 18 tun, která představuje fáze Měsíce, nebo houpací křeslo o váze 10 tun! Neřešitelnou hádankou je proto stále jeho technika stavby. Pokud Edward nedokázal levitovat, nebo mu v práci nepomáhali mimozemšťané, jsou tu ještě jiné možnosti, jak to celé mohl dokázat. Na jeho zahradě je totiž nalezen magnetický generátor. Edward prý přitom věří, že všechny předměty mají magnetické vlastnosti.

Pokud je ovineme měděným drátem a vyšleme směrem k nim patřičné vysokofrekvenční vlny, lze jimi údajně pohybovat, jako by byly z papíru! Přišel snad Edward na to, jak zrušit gravitaci? Další stroj, jenž je zde prý spatřen, má vypadat jako jeřáb. Na jeho vrcholu je zaznamenána malá krabička a právě ta je podle mnohých klíčem k záhadě. Její obsah však svět neodhalí.

Edward Leedskalnin byl člověk obestřený tajemstvím. Nikdy nepracoval, když byl někdo přítomen. Přesto koluje legenda, že jednou skupinka dětí tajně proklouzla na jeho pozemek a z úkrytu pozorovala - jak některé kameny pohybovaly sami od sebe a dokonce i "plavaly ve vzduchu" jako balony.

9 tun vážící kamenné dveře, které šokují dnešní inženýry s laserem a počítači.

ccgate.jpg


Některé zázraky v Coral Castle:

Vztyčený obelisk vážící 30 tun (dvojnásobek váhy největšího kamenného bloku v egyptských pyramidách).

Houpací židle vážící 3 tuny, kterou rozhoupáte dotekem prstu.

Stůl ve tvaru srdce, vážicí 5,000 liber

Kamenný teleskop, vážicí 30 tun, vysoký 25 feet a přesně nasměrovaný na Severní hvězdu.

Kamenné dveře, vážící 9 tun - v nich je vyvrtána díra, přesně synchronizovaná s centrem bloku. Použil jednoduchou tyč ze starého auta k instalaci dveří. Jsou tak perfektně balancované, že je může jedním prstem pohybovat pětileté dítě. Dnešní inženýři, používající laser a počítačovou technologii měli horké chvíle, aby něco takového duplikovali.

Click image for larger version  Name: leedskalnin3.jpg Views: 391 Size: 26.7 KB ID: 17494

Pokus o rekonstrukci skic E. Leedskalnina

Edward Leedskalnin zemřel v roce 1951 ve věku 64 let. Nikdo nikdy jeho tajemství neodhalil. Pro lovce záhad zanechal pouze jednu stopu. V záhlaví jeho postele byla přišroubována mosazná tabulka, kde je vyryto: "THE SECRET TO THE UNIVERSE IS 7129 / 6105195"

Diskuse bez cenzury, jakékoli cenzury, ZDE

Se svolením autora: Simon Achenbach (InfoPress, New York)

Autor: Jan Sarka | čtvrtek 13.11.2014 6:55 | karma článku: 20.62 | přečteno: 1390x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

David Dvořák

Trikolóra - pár poznámek burana.

K napsání nekorektní úvahy nad Trikolórou mě přimělo vystoupení P. Hampla v Olomouci, resp. doslova loudění odpovědi jednoho z pořadatelů na otázku, jak na tom vlastně Trikolóra je a jaké má šance.

21.2.2020 v 12:12 | Karma článku: 15.51 | Přečteno: 450 | Diskuse

Jarka Jarvis

Za skřivánkem vzhůru do oblak

Americký pan prezident má pravdu, když tvrdí, že svět je plný falešných zpráv a alternativních pravd. Vezměme si například výrok, "všechno lítá, co peří má." Prosím vás, kdo kdy viděl létat pštrosa?

21.2.2020 v 5:30 | Karma článku: 8.40 | Přečteno: 183 | Diskuse

Martin Faltýn

Žena ztratila v Portlandu prsten

Nový senzační článek s vášnivou diskusí. Odkaz na článek samozřejmě v blogu. Já bych se rád zmínil o trochu jiných aspektech: aspektech nikoli ztrát a nálezů, ale nálezců. Protože to je neméně zajímavé.

20.2.2020 v 19:08 | Karma článku: 10.00 | Přečteno: 476 | Diskuse

Lubor Dufek

Dr. Hnízdil - kritik nebo vlk?

Známý MUDr. Hnízdil rozšiřuje svou působnost i na politiku. M. Kadeřábková zveřejnila 2. 2. 2020 na Seznamu článek s názvem Psychopat ve vládě funguje jako vlk. Rozdělí stádo a pak ho zničí. Mám k článku připomínky.

20.2.2020 v 16:40 | Karma článku: 31.28 | Přečteno: 1298 | Diskuse

František Skopal

Kontroverzní pohled na transplantace

Na vše kolem nás existují také jiné pohledy, než ty, co jsou běžně zažité. A protože nejsou zažité, vzbuzují často nevoli a odpor.

20.2.2020 v 15:53 | Karma článku: 8.26 | Přečteno: 510 | Diskuse
Počet článků 127 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1396

kluk z Pardubic žijící ve spojených státech,který nezapomněl odkud pochází... bez-cenzury.com

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Sex máme se ženou několikrát denně, mobil do ložnice nesmí, říká Bieber

Justin Bieber (25) prozradil svůj recept na úspěšné manželství. Důležité prý je, najít k sobě toho pravého člověka....

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Výrobce největšího mobilního propadáku definitivně zavírá krám

Po třech letech od uvedení prvního neúspěšného pokusu prorazit na smartphonový trh značka Essential od spoluzakladatele...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...